Řízené zónové a bodové infra vytápění průmyslových prostor Philips
Pro tento systém ohřevu je používán řízený infračervený halogenový zářič 20IN s vestavěnou detektorickou regulací, která je součástí každého zářiče. Zářiče jsou registrovány u úřadu průmyslového vlastnictví v Praze a využívají tělesa Philips HeLeN. Firma JH TECHNIK s.r.o. Vám ve spolupráci s firmou Thermo Industrie s.r.o. výhradním výrobcem extrémně úsporných vytápěcích systémů nabízí řešení zónového vytápění včetně projektu, montáže a servisu

Podstata systému
Využití řízeného zářiče v cíleném zónovém nebo bodovém vytápění bez možnosti ovlivňovat jeho činnost „lidským faktorem“. Jeho variabilita je zajištěna plnou nezávislostí jednotlivých zářičů. Každý zářič řídí svůj provoz sám pomocí vestavěné monitorovací a spínací jednotky kde tímto řídí své provozní náklady. Tato schopnost skýtá obrovské možnosti úspor tepelné energie. Zářič bezprostředně po zapnutí dává plný tepelný výkon a po vypnutí má minimální tepelnou setrvačnost. Umožňuje tedy rychle reagovat na změny potřeby tepla jak z provozních důvodů, tak z důvodů změn vnějších povětrnostních podmínek nebo vnitroobjektového klimatu. V objektech, kde jsou aplikovány zářiče 20IN, dosahuje rozdíl teplot mezi podlahou a stropem i při velkých výškách objektu pouze 2 - 3 °C. I tento fakt významně ovlivňuje minimalizaci tepelných ztrát střešním pláštěm. Tepelně izolační vlastnosti obvodového pláště budov sice také ovlivňují dimenzování vytápěcího systému pomocí zářičů, ale v daleko menší míře než u jiných, běžně užívaných vytápěcích systémů. V případě instalace v průmyslových budovách není nutno zřizovat termopláště.

Možnosti využití
průmyslové technologie, autoservisy, malé výrobny, garáže, tenisové haly, tělocvičny, nepravidelně využívané prostory,sály, restaurace, historické památky apod. Dále jsme schopni nabídnout toto vytápění i do kostelů , kde prokázaná úspora oproti stávajícím akumulačním systémům je kolem 55 %.Na požádání rádi předáme kontakty na fary včetně fotoinstalace, kde je již zónový systém ke spokojenosti namontován.

Výhody řízených infra topidel
Vysoká účinnost
Okamžité dostupné teplo tam, kde ho potřebujete
Přímé teplo - ohřívá osoby a materiál, nikoliv vzduch
IR zdroje 1,2 μm (téměř shodné s vlnovou délkou slunečního záření)
Bezhlučný a čistý provoz bez spalin
Nevíření prachových částic
Určení především pro zónové nebo bodové vytápění
Profesionální provedení
Tepelný výkon: 2 kW
Účinnost: 95 – 97 %
Dosah: 3 – 4m ( u výkonnějších zářičů až do 6m )
Napájení: 230 V, 50 Hz
Krytí: IP20
Rozměry (délka x šířka x výška): 380 x 150 x 130 mm

Informace, objednávky, projekty
V případě Vašeho zájmu o kompletní propočet nákladů na pořízení a provoz zónového infra vytápění průmyslových prostor, kontaktujte prosím některou z našich poboček, kde Vám rádi zdarma vypočítáme kompletní projekt dle Vašich požadavků.